Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zakłady Usługowe Południe

O nas

Zakłady Usługowe "Południe" sp. z o.o. w Krakowie powstały w 1991 roku w Krakowie, w wyniku prywatyzacji PKP Kolejowych Zakładów Usługowych. Jako podstawowy profil działania ZU "Południe" sp. z o.o. obrały usługi utrzymania czystości, które to usługi wykonują do dnia dzisiejszego.

Z biegiem czasu wachlarz świadczonych usług został poszerzony o usługi ochrony mienia i osób, na które ZU "Południe" sp. z o.o. posiadają aktualną koncesję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nr L-1411-00, usługi komunalne (wywóz śmieci i odpadów), usługi z zakresu utrzymania zieleni, obsługi parkingów, miejskich stref płatnego parkowania, kotłowni, oczyszczalni ścieków i wiele innych. Szczególną uwagę ZU "Południe" sp. z o.o. poświęciły osobom niepełnosprawnym poprzez m.in. powołanie spółki "Południe II", - Zakładu Pracy Chronionej której zadaniem jest tworzenie miejsc i warunków pracy osobom niepełnosprawnym, jak również powołaniem Fundacji Pomocy Osób Niepełnosprawnych www.fpon.com.pl, której zadaniem jest szkolenie i rehabilitacja osób niepełnosprawnych

W kolejnych latach ZU "Południe" sp. z o.o. poszerzyły swoją działalność w związku z zakupem przedsiębiorstw z branży elektrotechnicznej oraz projektowania. ZU "Południe" sp. z o.o. w Krakowie są m.in. właścicielem Fabryki Aparatury Elektromechanicznej "Fanina SA" w Przemyślu www.fanina.pl specjalizującej się w produkcji wyrobów dla kolei oraz przemysłu maszynowego i elektromechanicznego, produkującej dla potrzeb tych branż m.in. elektryczne zestawy kolejowego sprzęgu ogrzewczego, przekładniki prądowe, transformatory, elektromagnesy, prowadniki kabla itp.,
Zakłady Usługowe "Południe" sp. z o.o. były wieloletnim większościowym udziałowcem Biura Projektowania Realizacji i Wdrożeń  BPK Katowice specjalizującego się w projektowaniu infrastruktuty kolejowej, będącego obecnie w strukturach Movares Polska SA.  

W 2004 r. Zakłady Usługowe "Południe" sp. z o.o. w Krakowie uzyskały Certyfikat Jakości ISO 9001 w zakresie świadczonych usług, a od roku 2006 posiadają Certyfikat Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001 oraz Środowiskiem ISO 14001. Zakłady Usługowe "Południe" posiadają także szereg atrakcyjnych nieruchomości zlokalizowanych m.in. w Krakowie, Krakowie - Balicach, Katowicach, Poznaniu, Kielcach, Opolu i Łodzi w których proponujemy atrakcyjne powierzchnie biurowe i magazynowe do wynajęcia. 

W roku 2008 Zakłady Usługowe "Południe" sp. z o.o. w Krakowie stały się właścicielami Przedsiębiorstwa Mechanizacji Budownictwa "ZREMB" w Łodzi zajmującego się produkcją maszyn wykończeniowych dla budownictwa, m.in.: szlifierki do lastriko, szlifierki do betonu i durobetonu, przecinarki do materialow mineralnych i ceramicznych, wycinarki szczelin, itp.

W chwili obecnej Zakłady Grupy Południe zatrudniają łącznie przeszło 3500 osób pracujących w sektorach usługowym i produkcyjnym. Posiadają szereg własnych nieruchomości, a także dobrze zorganizowaną sieć oddziałów i punktów usługowych na obszarze całej Polski.

KRS: 0000112856 NIP: 676-007-68-74 REGON: 350523600
Nr konta zakładowego: 33 1240 4722 1111 0000 4852 2364 Kapitał zakładowy: 2.869.850,00 zł  

© 2008 Południe sp. z o.o.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone.
 
created by LMD.pl